Podsumowanie egzaminów na stopnie kyu w Naszym klubie i oddziałach

opublikowano 2012-12-28 o godzinie 09:48

W dniach 13 i 20.12.2012r. odbyły się egzaminy na stopnie kyu dla członków Jeleniogórskiego Klubu OYAMA oraz oddziałów w Kamiennej Górze i Lubawce/Chełmsku. Egzaminy obejmowały stopnie od białego pasa - 10 kyu do pomarańczowych - 5 kyu zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorosłych. Egzaminatorem z ramienia OYAMA Polskiej Federacji Karate był Shihan Rafał Majda 5 dan - szef JKO. Zawodnicy i zawodniczki z wyższymi stopniami ( od 4 do 1 kyu) zdają egzaminy w Centralnym Dojo Oyama Karate w Krakowie na egzaminach centralnych/ogólnopolskich gdzie egzaminatorem jest Hanshi Jan Dyduch, 8 dan. Taki egzamin organizujemy raz do roku w okolicach czerwca. W tym sezonie przewidujemy bardzo dużą grupę około 30 osób, którzy podejdą do testu na stopnie od 4 do 1 kyu.

W grudniowych egzaminach w Naszym klubie udział wzięło blisko 200 osób. Wszyscy uczestnicy egzaminu musieli przejść etap techniczny, czyli poprawną prezentację wykonywania poszczególnych uderzeń, kopnięć i bloków wymaganych na dany stopień. W drugiej części poszczególni karatecy musieli zaprezentować swoje umiejętności w prezentacji form (Kata). Wielkie gratulacje dla wszystkich za włożony trud i wysiłek!

W pierwszym terminie do testów przystąpiła grupa ponad 85 zawodników sekcji z Kamiennej Góry i Lubawki/Chełmska. Przed rozpoczęciem testu Shihan Rafał Majda wręczył certyfikat na stopień 2 dan dla Sensei Łukasza Mazura z KG, który zdał egzamin mistrzowski z wyróżnieniem w maju b.r. przed Soshu Shigeru Oyamą 10 dan. Gratulujemy, osu! Tydzień później w Sali Hufca przy ulicy Grunwaldzkiej odbył się jeleniogórski test, który podzielony został na dwie części. W pierwszej z nich o godzinie 18.00 zdawały grupy dzieci początkujących (białe pasy) oraz średnio zaawansowanych (niebieskie pasy), ponad 70 osób. O 19.15 rozpoczął się test dla grup początkujących młodzieży i dorosłych oraz osób zaawansowanych od 6 do 3 kyu (żółte, pomarańczowe i zielone pasy) - około 40 osób.

Bardzo cieszy fakt dużej liczby dzieci, młodzieży i dorosłych trenujących w Naszym klubie. Należy także podkreślić, iż w tym sezonie mamy "wysyp" osób dorosłych, którzy rozpoczęli zajęcia Oyama Karate. Często wracają oni po wielu latach przerwy na zajęcia lub zaczynają treningi ze swoimi dziećmi. Tak trzymać, OSU!!!

Zdjęcia na Facebooku.

• Sponsorzy i Partnerzy Klubu
• Miejsce na Twoją reklamę
zadzwoń
+48 602 186 770
i dowiedz się więcej.
Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska Józef Piłsudski
Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry można tylko podziwiać jej szczyt. Shigeru Oyama 10 dan