Thai Kick Boxing

Thai Kick Boxing

opublikowano 2013-02-22 o godzinie 11:31

Dyscyplina. Twarda walka. Skuteczność. Kondycja. Rozwój. Pewność siebie. Bezpieczeństwo!Thai Boxing (Muay Thai) to wywodzący się z Tajlandii sport i sztuka walki o pięknej i bogatej ponad tysiącletniej tradycji. Charakteryzuje się on niezwykłą skutecznością w walce w ringu. Z tego powodu trenowany jest również przez zawodników karate kontaktowego, MMA czy innych dyscyplin walki. Opiera się na tzw. 8 BRONIACH, są to uderzenia rękoma, łokciami, kolanami i kopnięcia.
Natomiast "Kick-boxing japoński" to japońska forma kick-boxingu powstała przez połączenie technik boksu tajskiego i karate. Rozwinęła się w drugiej połowie lat 60...

W Muay Thai jak i Kick Boxingu można uderzać z pełną siłą, charakterystycznymi cechami dla MT są uderzenia pięścią i łokciami, kopnięcia kolanami i okrężne na głowę, frontalne oraz niskie kopnięcia na nogi (tzw. low kick), walka w klinczu. Natomiast w Kick Boxingu w walce nie występują uderzenia łokciami czy walka w klinczu. Treningi Thai i Kick Boxingu polegają głównie na ćwiczeniach z partnerem, oraz na pracy ze sprzętem (tarcze, worki, pufy itp.). W grupach zaawansowanych/zawodniczych stałym elementem treningu są sparingi. Z powodu intensywności treningów i dużej ilości ćwiczeń zajęcia te znakomicie poprawiają kondycję, wyrabiają gibkość oraz redukują wagę!
Dlatego w naszym klubie (w głównym Dojo Hufiec) równolegle oprócz OYAMA Karate trenujemy także elementy Thai i Kick Boxingu.

Główny trener klubu Shihan RAFAŁ MAJDA 5 dan jest licencjonowanym instruktorem-trenerem Oyama i Kyokushin Karate oraz Muay Thai (Boksu Tajskiego).

Zapraszamy na treningi!
• Sponsorzy i Partnerzy Klubu
• Miejsce na Twoją reklamę
zadzwoń
+48 602 186 770
i dowiedz się więcej.
Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska Józef Piłsudski
Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry można tylko podziwiać jej szczyt. Shigeru Oyama 10 dan