Thai Kick Boxing - KICKBOXING

Thai Kick Boxing - KICKBOXING

opublikowano 2013-02-22 o godzinie 11:31

Dyscyplina. Twarda walka. Skuteczność. Kondycja. Rozwój. Pewność siebie. Bezpieczeństwo!Thai Boxing (Muay Thai) to wywodzący się z Tajlandii sport i sztuka walki o pięknej i bogatej ponad tysiącletniej tradycji. Charakteryzuje się on niezwykłą skutecznością w walce w ringu. Z tego powodu trenowany jest również przez zawodników karate kontaktowego, MMA czy innych dyscyplin walki. Opiera się na tzw. 8 BRONIACH, są to uderzenia rękoma, łokciami, kolanami i kopnięcia.
KICKBOXING...japońska forma kick-boxingu powstała przez połączenie technik boksu tajskiego i karate kontaktowego. Rozwinęła się w drugiej połowie lat 60., gdy promotor bokserski Osamu Noguchi, zainspirowany walkami, które widział w Tajlandii, chciał zaszczepić boks tajski w Japonii. W tym celu sprowadzono z Tajlandii trzech tajskich bokserów, aby walczyli przeciwko trzem karatekom ze szkoły Oyamy (którą później nazwano Kyokushin). Japończycy wygrali wówczas 2 z 3 walk. Przy okazji Noguchi i Kenji Kurosaki (obaj instruktorzy Kyokushin) przestudiowali boks tajski i opracowali nowy sport, łączący obie sztuki walki, który Noguchi nazwał "kickboxingiem". Pierwotnie dozwolone były kopnięcia, uderzenia pięściami, kolanem, łokciem, rzuty z judo, a także właściwe dla karate ciosy głową. Z czasem te dwie ostatnie techniki odrzucono.
Kickboxing wkrótce stał się bardzo popularny w Japonii, był transmitowany w telewizji, a Tadashi Sawamura został jedną z największych gwiazd tej dyscypliny...

W Muay Thai jak i w Kickboxingu można uderzać z pełną siłą, charakterystycznymi cechami dla MT są uderzenia pięścią i łokciami, kopnięcia kolanami i okrężne na głowę, frontalne oraz niskie kopnięcia na nogi (tzw. low kick), walka w klinczu. Natomiast w Kickboxingu w walce nie występują uderzenia łokciami czy walka w klinczu. Treningi Kickboxingu polegają głównie na ćwiczeniach z partnerem, oraz na pracy ze sprzętem (tarcze, worki, pufy itp.). W grupach zaawansowanych/zawodniczych stałym elementem treningu są sparingi. Z powodu intensywności treningów i dużej ilości ćwiczeń zajęcia te znakomicie poprawiają kondycję, wyrabiają gibkość oraz redukują wagę!

W Naszym klubie (w głównym Dojo Hufiec) równolegle oprócz OYAMA Karate trenujemy także KICKBOXING.

Główny trener klubu Shihan RAFAŁ MAJDA 5 dan jest licencjonowanym instruktorem-trenerem:
- Oyama i Kyokushin Karate
- Muay Thai (Boksu Tajskiego)
- KICKBOXINGU (oraz posiadaczem stopnia mistrzowskiego 1 dan w KB autoryzowanym przez PZKB).

Zapraszamy na treningi!
• Sponsorzy i Partnerzy Klubu
• Miejsce na Twoją reklamę
zadzwoń
+48 602 186 770
i dowiedz się więcej.
Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska Józef Piłsudski
Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry można tylko podziwiać jej szczyt. Shigeru Oyama 10 dan