Rafał Majda

Rafał Majda

opublikowano 2013-02-11 o godzinie 13:54

Założycielem i liderem Jeleniogórskiego Klubu OYAMA jest
Shihan Rafał Majda, 5 Dan.Sporty i sztuki walki zaczął uprawiać od Karate Kyokushin w 1986 roku w jeleniogórskim TKKF im. Masutatsu Oyamy pod okiem instruktora Tadeusza Wieczorka. Wielokrotnie reprezentował Jelenią Górę na turniejach i zawodach ogólnopolskich w Kyokushin jak MP seniorów i juniorów zdobywając między innymi mistrzostwo Polski w roku 1991.

Na przełomie lat 1992/1993 zaczyna trenować neoklasyczny styl OYAMA (zwany także "USA Kyokushin") pod okiem ówczesnego Sensei Jana Dyducha z Krakowa, z którym współpracuje blisko po dzień dzisiejszy. W 2006r. dodatkowo rozpoczyna treningi Muay Thai (Boksu Tajskiego) pod okiem Rafała Szlachty, Rafała Simonidesa i Paula Słowińskiego.

Ukończył następujące kursy instruktorskie i trenerskie:
- Instruktora rekreacji ruchowej w Karate Kyokushin (1993r.)
- Instruktora sportu w dyscyplinie Oyama Karate (1995r.)
- Instruktora sportu w dyscyplinie Muay Thai - Boks Tajski (MS) (2007r.)
- Trenera II klasy Oyama PFK (2016r.)
- Instruktora sporu w dyscyplinie Kickboxing (PZKB) oraz 1 Dan (stopień mistrzowski (2020/2021r.)

We wrześniu 1993 roku zakłada stowarzyszenie/klub o nazwie Jeleniogórskie Centrum Oyama Karate. Do wakacji 2008 roku JCOK działa pod starą nazwą. W związku z rozszerzeniem działalności od 2005/2006 roku o sekcję Muay Thai - Kick Boxingu oraz otwarcie oddziałów klubu w innych miejscowościach, latem 2008 roku klub zmienia statut i przyjmuje uniwersalną nazwę: Jeleniogórski Klub OYAMA.

W międzyczasie szkoląc się w Centralnym Dojo Oyama Karate w Krakowie oraz na wielu seminariach i kursach zarówno Karate Oyama jak i Muay Thai zdobywał kolejne stopnie. I tak: 1 Kyu w 1993r. przed Shihanem Janem Dyduchem; stopnie mistrzowskie: 1 Dan (1994r.), 2 Dan (1996r.), 3 Dan (2000r.), 4 Dan (2007r.) otrzymuje po zdaniu egzaminów przed jednym z największych żyjących mistrzów kontaktowego karate - Soshu Shigeru Oyamą - 10 dan. Tytuł Shihan i stopień 5 Dan otrzymuje w 2012r. z rąk Soshu Shigeru Oyamy i Hanshi Jana Dyducha.

Będąc instruktorem startował nadal w turniejach i zawodach w Polsce i na świecie. Dzięki bardzo dobrym wynikom na MP i PP został m.in. zakwalifikowany do Reprezentacji Polski na Otwarte Mistrzostwa Europy knockdown Karate w Hadze - Holandia (Oyama Karate, Kyokushin, Ashihara, i inne) organizowane przez słynną szkołę walki braci Gordeau - Kamakurę, gdzie w 1995r. zdobył złoty medal w kategorii lekkiej a później w USA, w roku 2000 na Światowym Turnieju Oyama Karate w Nowym Jorku zakwalifikował się do ósemki najlepszych zawodników kategorii średniej, przegrywając przez wskazanie z późniejszym zwycięzcą Japończykiem Takahashim.

Aktualnie pełni funkcję Prezesa JKO oraz Głównego Trenera klubu w dyscyplinie Karate Oyama (Kyokushin) oraz w Kickboxingu. W ciągu minionych lat wyszkolił wielu znakomitych zawodników sięgających po medale i tytuły na Mistrzostwach Europy, Świata i Polski. Oprócz tego wychował kilkunastu posiadaczy czarnych pasów. Wielokrotnie nagradzany przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry za osiągnięcia trenerskie i bardzo dobre wyniki zawodników klubu. Laureat m.in. plebiscytów "Nowin Jeleniogórskich" i "Jelonki" na najlepszego trenera.

Posiada wykształcenie wyższe. Jest magistrem pedagogiki o specjalnościach: psychologia społeczna w edukacji, pedagogika resocjalizacyjna oraz nauczanie wychowania fizycznego.

Napisał kilka prac związanych ze sportami i sztukami walki, takich jak: "Funkcje wychowawcze wybranych wschodnich sztuk i sportów walki z perspektywy ćwiczących i trenerów", "Sporty i sztuki walki w procesie resocjalizacji nieletnich" oraz "Sztuki i sporty walki w procesie rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży na przykładzie Jeleniogórskiego Klubu OYAMA".

• Sponsorzy i Partnerzy Klubu
• Miejsce na Twoją reklamę
zadzwoń
+48 602 186 770
i dowiedz się więcej.
Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska Józef Piłsudski
Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry można tylko podziwiać jej szczyt. Shigeru Oyama 10 dan