Założycielem i liderem Jeleniogórskiego Klubu OYAMA jest
Shihan Rafał Majda, 5 Dan.
Sporty i sztuki walki zaczął uprawiać od Karate Kyokushin w 1986 roku w jeleniogórskim TKKF im. Masutatsu Oyamy pod okiem instruktora Tadeusza Wieczorka. Wielokrotnie reprezentował Jelenią Górę na turniejach i zawodach ogólnopolskich w Kyokushin jak MP seniorów i juniorów zdobywając między innymi mistrzostwo Polski w roku 1991.
Na przełomie lat 1992/1993 zaczyna trenować neoklasyczny styl OYAMA (zwany także "USA Kyokushin") pod okiem ówczesnego Sensei Jana Dyducha z Krakowa, z którym współpracuje blisko po dzień dzisiejszy. W 2006r. dodatkowo rozpoczyna treningi Muay Thai (Boksu Tajskiego) pod okiem Rafała Szlachty, Rafała Simonidesa i Paula Słowińskiego.
Ukończył następujące kursy instruktorskie i trenerskie:
- Instruktora rekreacji ruchowej w Karate Kyokushin (1993r.)
- Instruktora sportu w dyscyplinie Oyama Karate (1995r.)
- Instruktora sportu w dyscyplinie Muay Thai - Boks Tajski (2006/2007r.)
- Trenera II klasy Oyama PFK (2016r.)
We wrześniu 1993 roku zakłada stowarzyszenie/klub o nazwie Jeleniogórskie Centrum Oyama Karate. Do wakacji 2008 roku JCOK działa pod starą nazwą. W związku z rozszerzeniem działalności od 2005/2006 roku o sekcję Muay Thai - Kick Boxingu oraz otwarcie oddziałów klubu w innych miejscowościach, latem 2008 roku klub zmienia statut i przyjmuje uniwersalną nazwę: Jeleniogórski Klub OYAMA.
W międzyczasie szkoląc się w Centralnym Dojo Oyama Karate w Krakowie oraz na wielu seminariach i kursach zarówno Karate Oyama jak i Muay Thai zdobywał kolejne stopnie. I tak: 1 Kyu w 1993r. przed Shihanem Janem Dyduchem; stopnie mistrzowskie: 1 Dan (1994r.), 2 Dan (1996r.), 3 Dan (2000r.), 4 Dan (2007r.) otrzymuje po zdaniu egzaminów przed jednym z największych żyjących mistrzów kontaktowego karate - Soshu Shigeru Oyamą - 10 dan. Tytuł Shihan i stopień 5 Dan otrzymuje w 2012r. z rąk Soshu Shigeru Oyamy i Hanshi Jana Dyducha.
Będąc instruktorem startował nadal w turniejach i zawodach w Polsce i na świecie. Dzięki bardzo dobrym wynikom na MP i PP został m.in. zakwalifikowany do Reprezentacji Polski na Otwarte Mistrzostwa Europy knockdown Karate w Hadze - Holandia (Oyama Karate, Kyokushin, Ashihara, i inne) organizowane przez słynną szkołę walki braci Gordeau - Kamakurę, gdzie w 1995r. zdobył złoty medal w kategorii lekkiej a później w USA, w roku 2000 na Światowym Turnieju Oyama Karate w Nowym Jorku zakwalifikował się do ósemki najlepszych zawodników kategorii średniej, przegrywając przez wskazanie z późniejszym zwycięzcą Japończykiem Takahashim.
Aktualnie pełni funkcję Prezesa JKO oraz Głównego Trenera klubu w dyscyplinie Karate Oyama (Kyokushin), szkoli również w dyscyplinie Kick Boxing i Muay Thai. W ciągu minionych lat wyszkolił wielu znakomitych zawodników sięgających po medale i tytuły na Mistrzostwach Europy, Świata i Polski. Oprócz tego wychował kilkunastu posiadaczy czarnych pasów. Wielokrotnie nagradzany przez Prezydenta Miasta Jeleniej Góry za osiągnięcia trenerskie i bardzo dobre wyniki zawodników klubu. Laureat m.in. plebiscytów "Nowin Jeleniogórskich" i "Jelonki" na najlepszego trenera.
Posiada wykształcenie wyższe. Jest magistrem pedagogiki o specjalnościach: psychologia społeczna w edukacji, pedagogika resocjalizacyjna oraz nauczanie wychowania fizycznego.
Napisał kilka prac związanych ze sportami i sztukami walki, takich jak: "Funkcje wychowawcze wybranych wschodnich sztuk i sportów walki z perspektywy ćwiczących i trenerów", "Sporty i sztuki walki w procesie resocjalizacji nieletnich" oraz "Sztuki i sporty walki w procesie rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży na przykładzie Jeleniogórskiego Klubu OYAMA".
Hobby: oprócz sportów i sztuk walki także turystyka górska, narciarstwo, pływanie i psychologia.