Ogólnopolskie Seminarium OYAMA PFK w Kumite, Jelenia Góra, 8-9.01.2022r.

Ogólnopolskie Seminarium OYAMA PFK w Kumite, Jelenia Góra, 8-9.01.2022r.

opublikowano 2022-01-13 o godzinie 21:20

W dniach 8-9 stycznia 2022 r. w Hali Sportowej, przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe OYAMA karate poświęcone konkurencjom walki.
Zajęcia z udziałem około 200 osób prowadzili Hanshi Jan Dyduch 8 dan (Kraków), Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec) oraz Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra), który był gospodarzem, organizatorem i głównym prowadzącym blok szkoleniowy KUMITE. Seminarium było skierowane do szefów ośrodków, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, czarnych pasów oraz szerokiej kadry zawodniczej juniorów i seniorów.

Zasadniczą częścią dwudniowego Seminarium były cztery autorskie treningi Shihan Rafała Majdy poświęcone zaawansowanym kombinacjom i ćwiczeniom specjalistycznym m.in z wykorzystaniem "zanshin", "tajskich tarcz", "zmyłek i zwodów" oraz dużych tarcz trenerskich. W ramach Kumite zadaniowego, prowadzący skupił się na ćwiczeniach szybkiego przemieszczania się w walce, schodzenia z linii ataku oraz używania zwodów i tzw. "zmyłek", z uwzględnieniem etapów szkolenia i poziomu zaawansowania zawodników.
W czasie Seminarium Hanshi Dyduch przedstawił główne cele działalności Związku w 2022 roku, omówił założenia organizacyjno-programowe Seminarium w Jeleniej Górze, przeprowadził zajęcia kursu Instruktora Sportu OYAMA PFK, a także, wraz z Shihan Andrzejem Pierzchałą 7 dan, wręczył czarne pasy i certyfikaty mistrzowskie uczestnikom październikowego XIX Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego OYAMA PFK, Kraków 2021.
Shihan Paweł Pajdak, przewodniczący Komisji Sędziowskiej Związku zrealizował warsztaty dla arbitrów maty i sędziów bocznych w konkurencji walki. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie procedur, komend i gestów z wykorzystaniem materiałów szkoleniowych i akcesoriów sędziowskich. Shihan Pajdak omówił także proponowane zmiany w regulaminach sportowych OYAMA PFK pod kątem współpracy z organizacjami karate Kyokushin w ramach współzawodnictwa sportowego.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników za liczne przybycie i zaangażowanie oraz za wsparcie i pomoc organizacyjną dla zespołu JKO. OSU!


• Sponsorzy i Partnerzy Klubu
• Miejsce na Twoją reklamę
zadzwoń
+48 602 186 770
i dowiedz się więcej.
Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska Józef Piłsudski
Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry można tylko podziwiać jej szczyt. Shigeru Oyama 10 dan