Zajęcia z udziałem około 200 osób prowadzili Hanshi Jan Dyduch 8 dan (Kraków), Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec) oraz Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra), który był gospodarzem, organizatorem i głównym prowadzącym blok szkoleniowy KUMITE. Seminarium było skierowane do szefów ośrodków, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, czarnych pasów oraz szerokiej kadry zawodniczej juniorów i seniorów.

Zasadniczą częścią dwudniowego Seminarium były cztery autorskie treningi Shihan Rafała Majdy poświęcone zaawansowanym kombinacjom i ćwiczeniom specjalistycznym m.in z wykorzystaniem "zanshin", "tajskich tarcz", "zmyłek i zwodów" oraz dużych tarcz trenerskich. W ramach Kumite zadaniowego, prowadzący skupił się na ćwiczeniach szybkiego przemieszczania się w walce, schodzenia z linii ataku oraz używania zwodów i tzw. "zmyłek", z uwzględnieniem etapów szkolenia i poziomu zaawansowania zawodników.

W czasie Seminarium Hanshi Dyduch przedstawił główne cele działalności Związku w 2022 roku, omówił założenia organizacyjno-programowe Seminarium w Jeleniej Górze, przeprowadził zajęcia kursu Instruktora Sportu OYAMA PFK, a także, wraz z Shihan Andrzejem Pierzchałą 7 dan, wręczył czarne pasy i certyfikaty mistrzowskie uczestnikom październikowego XIX Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego OYAMA PFK, Kraków 2021.
Shihan Paweł Pajdak, przewodniczący Komisji Sędziowskiej Związku zrealizował warsztaty dla arbitrów maty i sędziów bocznych w konkurencji walki. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie procedur, komend i gestów z wykorzystaniem materiałów szkoleniowych i akcesoriów sędziowskich. Shihan Pajdak omówił także proponowane zmiany w regulaminach sportowych OYAMA PFK pod kątem współpracy z organizacjami karate Kyokushin w ramach współzawodnictwa sportowego.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników za liczne przybycie i zaangażowanie oraz za wsparcie i pomoc organizacyjną dla zespołu JKO. OSU!
