O Klubie

O Klubie

opublikowano 2013-02-25 o godzinie 11:35

Jeleniogórski Klub OYAMA (Rafał Majda Dojo) został założony przez obecnego lidera i głównego trenera Shihan Rafała Majdę 5 dan (Trenera II klasy). Powstał we wrześniu 1993 roku i do dnia dzisiejszego prowadzi nieprzerwanie swoją działalność szkoleniowo-sportowo-wychowawczą.

JKO jest członkiem i posiada licencję między innymi: Polskiego Związku Karate, OYAMA PFK, Polskiego Związku Kickboxingu. Na co dzień współpracuje także z innymi organizacjami, klubami i związkami sportów walki...

W Jeleniogórskim Klubie OYAMA trenują zarówno osoby początkujące jak i osoby ze stażem treningowym sięgającym kilku lub kilkunastu lat (i więcej !) oraz zawodnicy biorący udział w zawodach sportowych. Zaczynają już najmłodsze roczniki - dzieci 5 letnie, ćwiczą także ich rodzice, którzy kiedyś trenowali lub mają po prostu ochotę coś zmienić w swoim życiu. Sporą grupę stanowi młodzież...w tym dziewczęta ;-). Zajęcia odbywają się w różnych częściach Jeleniej Góry: Centrum, Zabobrze i Cieplice oraz w sekcjach zamiejscowych, takich jak: Mysłakowice, Piechowice, Leśna/Smolnik, Lubomierz, Bolków, Szklarska Poręba i Karpacz. Szkolenie prowadzone jest w dyscyplinach Karate Oyama (Kyokushin), Kickboxing oraz w sekcji Fitness funkcjonalny z elementami sportów walki.


Od 1995r. po dzień dzisiejszy klub jest wspierany finansowo przez Miasto Jelenia Góra. Przez ponad 25 lat Naszej działalności zorganizowaliśmy w Jeleniej Górze wiele imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym, m.in: Mistrzostwa Polski, Puchary Polski "Oyama TOP" i wiele innych. Gościliśmy dwukrotnie w Jeleniej Górze twórcę OYAMA Karate - Wielkiego Mistrza Soshu Shigeru Oyamę 10 dan z USA (1997' i 2004'). Co roku organizujemy własne, klubowe zawody dla dzieci i młodzieży takie jak: Sprawny jak Samuraj, Kumite - walki i Kata - formy.

Z dumą możemy stwierdzić, iż należymy do jednych z najlepszych klubów sportów walki w naszym rejonie i nie tylko. Wychowaliśmy ponad dwudziestu posiadaczy czarnych pasów oraz zdobywców pucharów świata w USA, Kanadzie, medalistów Mistrzostw Europy w Holandii a także Mistrzów Polski zarówno wśród juniorów jak i seniorów. Nasi juniorzy i seniorzy, co roku biorą udział w wielu zawodach sportowych z mistrzostwami Polski, Europy i świata na czele, regularnie odnosząc medalowe sukcesy. Walczymy w formule full contact karate jak i kickboxing.

Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów i instruktorów - posiadaczy stopni mistrzowskich i zdobywców medali na zawodach rangi Puchary Świata, Puchary Polski, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Polski. Legitymują się oni państwowymi uprawnieniami trenerów II klasy oraz instruktorów sportu w dyscyplinach Karate OYAMA (Kyokushin), Kickboxing, Muaythai i Samoobrony. Oprócz tego większość z nich posiada wykształcenie wyższe z tytułami magistrów na kierunkach pedagogicznych (część z nich jest nauczycielami w szkołach) co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny i metodyczny prowadzonych zajęć.

Należy pamiętać, iż o charakterze szkoły/klubu i atmosferze w nim panującej oraz o metodach pracy w dużej mierze decydują pedagodzy-instruktorzy-wychowawcy, a koloryt temu wszystkiemu nadaje społeczność uczniowsko-zawodnicza: dzieci, młodzież i dorośli obojga płci oraz ich rodzice czynnie uczestniczący w życiu klubu. Dlatego nasi instruktorzy-nauczyciele wchodząc w kolejne lata pracy dydaktyczno-wychowawczo-sportowej pamiętają, że Oyama Karate to nie tylko sport, ale przede wszystkim dyscyplina i sztuka walki, która wychowuje, uczy szacunku do pracy i starszych oraz wspaniale kształtuje charaktery...

Prezesem Zarządu i głównym trenerem w klubie jest Shihan Rafał Majda - 5 dan (Mistrz Europy z Hagi/Holandia z 1995 roku, Instruktor Sportu oraz Trener II Klasy).

Wszyscy instruktorzy stale podnoszą swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w seminariach, zgrupowaniach, kursach i egzaminach. Zawodnicy klubu startują w turniejach dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jeleniogórski Klub OYAMA rokrocznie organizuje własne imprezy, nie tylko w formie rywalizacji sportowej ale także zgrupowania szkoleniowe w górach, obozy zimowe i letnie nad jeziorami, morzem i w górach. Dwa, trzy razy w roku ćwiczący mają możliwość zdawania egzaminów na różne stopnie szkoleniowe. Klub organizuje także szkolenia, seminaria i pokazy. Dynamiczny rozwój klubu odbywa się dzięki m. in. temu, iż w jego szeregach każdy człowiek, bez względu na wiek, predyspozycje fizyczne czy sprawność może odnaleźć swoją "drogę". Ćwiczą zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli obojga płci. Dla najmłodszych jest to "zabawa w karate", nieco starsi doskonalą swoją technikę i uczą się elementów walki, pracują nad swoją sylwetką, praktykując jednocześnie elementy samoobrony i podnoszą swoją sprawność fizyczną. Pełnoletni, rozwijając swoją tężyznę fizyczną i psychikę, mają możliwość wybrania drogi walki poprzez treningi Oyama Karate lub Kickboxing oraz Fitness z el. sportów walki. Dorośli z kolei po trudach "dnia codziennego" przychodzą na salę po "dawkę ruchu" i odprężenie...

Zapraszamy na treningi, OSU!
• Sponsorzy i Partnerzy Klubu
• Miejsce na Twoją reklamę
zadzwoń
+48 602 186 770
i dowiedz się więcej.
Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo. Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska Józef Piłsudski
Studiowanie karate jest jak wspinanie się na wysoką górę. Życie również przypomina wspinaczkę. Ważne jest żeby wytrwale próbować dotrzeć na sam szczyt. Kiedy już się go osiągnie można wiele dostrzec i zrozumieć. Stojąc u podnóża góry można tylko podziwiać jej szczyt. Shigeru Oyama 10 dan